Сьогодні будинки в деяких куточках світу коштують дорожче, ніж великі торгові центри. Усе залежить від бажань їхніх власників: захотів — зробив басейн, захотів — як облицювальний матеріал вибрав золото або побудував собі окремі будівлі для очищення води. Можливості архітектури, будівництва та дизайну безмежні.
Пропонуємо вам для порівняння ТОП-10 найдорожчих будинків у світі. Кожен із них — не тільки місце для комфортного проживання та відпочинку, а й предмет гордості та показник статусності їхніх власників.
Swiss Gold House у Швейцарії — 12,5 млрд доларів
Найдорожчий будинок у світі розташований у Швейцарії, в околицях Цугського озера. Точне місце розташування будівлі не афішується, щоб не привертати уваги. Вілла побудована в стилі хай-тек. Загальна площа будівлі становить 725 м2. У будинку налічується вісім спалень. Для зручності господаря і гостей передбачено велику терасу, відкритий басейн і гараж для автомобілів.
Вартість вілли оцінюють у 12,5 млрд доларів. Така висока ціна зумовлена не великими розмірами або вдалим розташуванням, а матеріалами, використаними для будівництва особняка. На внутрішнє оформлення будинку пішло 200 тонн дорогоцінних металів, зокрема платини і золота. Підлогу в будівлі оздоблено метеоритним каменем із додаванням стружки з кісток динозаврів. Автором проекту є дизайнер Стюарт Г’юз. Щоб звести такий будинок, його власнику знадобилося п’ять років.
Букінгемський палац в Англії — 2,9 млрд доларів
Другий найдорожчий будинок у світі розташований у місті Вестмінстер в Англії. Букінгемський палац — символ Туманного Альбіону та офіційна резиденція монархів Великої Британії.
Будівля налічує 775 кімнат, 78 ванних кімнат, 92 офіси і 19 залів. Спочатку палац будували для герцога Букінгемського, 1762 року його придбав король Георг III, добудував, а під час вступу на трон королеви Вікторії 1837 року оголосив головною резиденцією британських монархів. Королева та її сім’я проводять у замку практично весь свій час, покидаючи його лише під час своєї відпустки й королівських візитів до інших країн і міст Великої Британії.
Площа палацу становить близько 77 тисяч м2. Цікаво, що незважаючи на свої значні розміри і титул найдорожчого будинку у світі, це все ж таки не найбільший палац у світі. Підраховано, що якби палац виставили на продаж, то його вартість становила б близько 2,9 млрд доларів. Хоча, малоймовірно, що це коли-небудь станеться.
Antillia в Індії — 1 млрд євро
Наступний за вартістю приватний будинок — особняк індійського мультимільярдера Мукеша Амбані. Цей об’єкт нерухомості розташований в індійському Мумбаї й оцінюється в 1 млрд доларів. Своє ім’я 27-поверховий будинок отримав на честь міфічного острова Антілла.
Особливості мегакотеджу:
- гараж на 168 автомобілів, що займає шість ярусів
- сад, для якого виділено окремий поверх
- танцювальні та фітнес-зали, які також займають різні рівні
- охолоджувальна кімната зі штучним снігом для відпочинку від індійської спеки
- джакузі, басейни, спальні та ванні кімнати в кількості, що не піддається обліку.
Висота вілли — 173 м, вона складається з 27 поверхів. Площа — 37 тис. м2.
На будівництво пішло сім років. Цікаво, що для утримання особняка потрібні зусилля 400 осіб персоналу.
Upper Phillimore Gardens у Великій Британії — 980 млн доларів
Вартість заміського особняка, побудованого в Кенсінгтоні (Велика Британія), становить 980 млн дол. На п’яти поверхах розташовано десять спалень для гостей. Другий поверх повністю виділено під спальню власника, його гардеробну та ванну.
Для комфорту проживаючих передбачено додаткові приміщення:
- басейн на підземному рівні
- домашній кінотеатр
- зал із тренажерами для занять спортом
- сауна
- підземний притулок на випадок надзвичайних ситуацій.
Примітно, що деякий час у будівлі знаходилася школа-пансіон для дівчаток. Однак, після того, як його викупив великий інвестор, він повністю перебудував конструктив будівлі, зберігши лише історичний фасад у стилістиці манірного району Kensington.
Maison de L’Amitie у Франції — 913 млн доларів
Особняк Maison de L’Amitie відомий тим, що свого часу належав Дональду Трампу. Нинішній власник придбав Maison de L’Amitie, що знаходиться в Палм-Біч (Флорида), за 913 млн доларів.
Площа житлових приміщень особняка — 5,5 тисяч м2. У розпорядженні власників і гостей є 15 спалень з індивідуальними ванними кімнатами. Висота стель у будинку варіюється від 6 до 12 м.
Існують й інші особливості, що роблять особняк нечувано дорогим:
- для оформлення приміщень використано натуральний мармур
- сантехнічні прилади у ванних зроблені з дорогоцінних металів
- для комфортних прогулянок у холодну пору року передбачено зимовий сад площею 380 м2
- до вартості входять твори Ван Гога, Пікассо та інших відомих художників, що знаходяться в картинній галереї особняка.
Hala Ranch у США — 821 млн доларів
Миле ранчо розташоване в Аспені (штат Колорадо). З усього списку це будинок, який продається найбільше. Причому, з успішними угодами. Початковим власником вілли був саудівський принц — Бандар бін Султан. У 2006 році він продав його за 135 млн доларів. Як бачите, з того часу вартість Hala Ranch значно зросла. Через архітектурні зміни чи економічні — невідомо.
Зараз маєтком володіє мільярдер Джон Полсон. Hala Ranch являє собою міні-містечко. В основній будівлі для житла розташовано 15 спалень і 16 ванних кімнат.
Родзинка об’єкта — власна система очищення води та подачі газу, яка робить його повністю автономним і незалежним від загальних комунікацій.
Fleur de Lys у США — 760 млн доларів
Гарний будинок у старовинному стилі, є прототипом одного із замків Франції. Будівля розташована в Беверлі-Гіллс (штат Каліфорнія). Вартість цього об’єкта нерухомості оцінюють у 760 млн доларів.
Побудований Fleur de Lys відносно недавно — у 2002 році. Особняк налічує 12 спалень і 15 ванних кімнат. Також у будівлі є простора бальна зала, масштабний винний льох і двоповерхова бібліотека, в якій зберігаються колекційні видання. Цікаво, що досі жодних архітектурних змін будові не вносили. Палацом володіє Майкл Мілкен — успішний фондовий інвестор.
Villa Leopolda у Франції — 750 млн доларів
Вілла Леопольда — приватний палац, розташований на півдні Франції. Він був побудований на початку XX століття королем Леопольдом II, через що й отримав свою назву. Монарх любив відпочивати на віллі зі своєю фавориткою Кароліною Лакруа. Наразі цей об’єкт нерухомості визнано пам’яткою архітектури і коштує 750 млн доларів.
Основна споруда палацу має площу в 2,6 тисяч м2. У ній розташовані 11 спалень і 14 ванних кімнат. Також є кімнати для гостей, домашній кінотеатр і зал із доріжкою для боулінгу. Додаткову цінність віллі надає паркова зона площею 4 га, де ростуть кипариси, оливи, лимонні й апельсинові дерева. До слова, за садом доглядає близько 50 садівників.
Цікаво, що вілла часто переходить із рук у руки. Зараз особняк належить вдові лівансько-бразильського банкіра Едмунда Сафри — Лілі Сафра.
До речі, будинок знаменитий тим, що в ньому 195 року знімався фільм Альфреда Гічкока «Спіймати злодія».
Les Cedres у Франції — 450 млн доларів
Вілла Les Cèdres була побудована 1830 року. У 1850-му віллу купив мер Вільфранш-сюр-Мер, який вирощував у маєтку оливи. Там і зараз ростуть оливкові дерева, вік яких перевищує 300 років. У 1904-му спадкоємці мера продали маєток королю Бельгії Леопольду II. Леопольд II збільшив площу саду, який і сьогодні оточує будинок.
У 1924 році воно перейшло до рук Александра Марньє-Лапостоля. Протягом 80 років його родина вирощувала тут тисячі екзотичних рослин, які й досі заповнюють ботанічний сад. Площа будинку становить 1670 м2, у ньому налічується 14 спалень. В оздобленій деревом бібліотеці зберігається 3 тисячі книжок з ботаніки та природознавства.
За деякими даними, останнім власником розкішної вілли 2020 року стала інвестиційна компанія SCM Holdings Limited.
Les Palais Bulles у Франції — 390 млн доларів
Ім’я П’єр Карден знайоме багатьом, не тільки наближені до її величності моди знають про геніального дизайнера. Слава про його творіння збережеться на століття, а все, з чим він стикався, коштує величезних грошей. Як будинок для відпочинку кутюр’є Le Palais Bulles, який після смерті П’єра Кардена був виставлений на продаж.
«Палац бульбашок», футуристичний маєток, печерні споруди з космічними елементами — як тільки не називають Palais Bulles. Маєток площею 13 тисяч м2 разом з унікальною будівлею будинку було куплено дизайнером 1991 року. Творець незвичайного шедевра — угорський архітектор Антті Ловаг.
Футуристична споруда затишно розмістилася на скелі Теуль-сюр-Мер на південному сході Франції в регіоні Прованс. За рахунок скелястої місцевості палац розтягнувся на шість рівнів, де вдало згруповані житлові приміщення, сади, басейни. Також маєток має шикарний амфітеатр просто неба на 500 посадочних місць з видом на Середземне море, великий хол для урочистих прийомів.
Le Palais Bulles — це двадцять дев’ять житлових кімнат, які розташувалися під рожевими куполоподібними дахами, що з’єднані між собою. Будинок має 10 гостьових спалень, оформляли їх відомі художники сучасності, серед яких Жером Тіссеран, Даніель Ю та Франсуа Шовен. Також одинадцять ванних кімнат у різних частинах будинку. До речі, справжня вартість не оголошується, але перша спроба продати будинок була в 2016, ціна становила 390 млн доларів.
ЦЕ ТАКОЖ БУДЕ ВАМ ЦІКАВО:
Всі зображення отримані через Google зображення, Yandex картинки, Pinterest або де вказано інше.